Aktuality z hradu i podhradí

aneb co se u nás děje

V pondělí 20. května proběhla kontrola hradního buku, stromu, který stál před hradem na křižovatce cest. Bohužel arborista, který měl prohlídku na starost seznal, že strom je ve velmi špatném zdravotním stavu a že je z bezpečnostních důvodů potřeba strom pokácet.

V sobotu 18. května šel přes hrad pochod Václavice - Havlovice. Jedná se o tradiční pochod a letos byl už 35 ročník. Počasí bylo všelijaké, chvílemi poprchávalo, chvílemi svítilo slunce, ale to neodradilo na 200 účastníků pochodu.

V sobotu 4. května jsme slavnostně přivítali pana Tase na hradě Vízmburk a zahájili tak další sezónu. Bohaty program začal už v deset hodin dopoledne a trval do večera.

V pátek, 3. května, vyvrcholila několikaměsíční snaha o přesun muzea hradu Vízmburk do příhodnějších prostor Úpického městského muzea ve Staré radnici.

Práce a zase práce. Další v pořadí asi čtvrtá brigáda. Opravujeme západní hradbu. Hrabeme listí, dolaďujeme expozice, děláme terénní úpravy a na hradě a ve stánku máme otevřeno.

V sobotu před velikonočním pondělím proběhlo na hradě velikonoční tvoření pro děti a pro dospělé jsme měli zelené pivo. Děti si mohli ozdobit vajíčka a zasoutěžit v připravené hře.

Poslední přípravy na sezónu. Rychle pořezat a rozštípat zbytek připraveného dřeva. Pořádně uklidit ve stánku a všechno hezky vydrhnout, umýt a připravit, protože se blíží začátek sezóny.

V pátek jsme se sešli naposledy před sezónou v Havlovické škole, abychom prodiskutovali budoucnost hradního areálu. Plánovali jsme a když se nám bude dobře dařit, jistě se máte na co těšit.

Valná hromada

09.02.2024

V pátek 9. 2. se konala Valná hromada našeho spolu. Bilancovali jsme, schvalovali, plánovali a pokecali. Připravujeme plány na blízkou i dalekou budoucnost. Už se těšíme na jarní práce.

Sdružení pro Vízmburk bilancovalo i plánovaloV pátek 19. 1. se konalo pracovní setkání členů našeho spolku. V krátkosti jsme zrekapitulovali činnost v roce 2023. Hlavním bodem byly plány do roku 2024, kterých není málo. Potom se konalo neformální posezení a pokec. Připravujeme kulturní a vzdělávací akce, expozici hradu v úpickém muzeu, stavební...

Starší aktuality a informace najdete na původních webových stránkách