Aktuality z hradu i podhradí


Přes hrad přepochodovalo asi 500 účastníků pochodu Václavice - Havlovice a zastavili se zde na občerstvení a pro razítko. K tomu jim vyhrávala kapela Domamazec.

V sobotu 14. května došlo k zahájení turistické sezóny na hradě Vízmburk a hned s celou parádou. Slavnostní kostýmovaný průvod pana Tase z Vízmburka vyrazil v jednu hodinu odpoledne z Devíti křížů a dorazil na hrad. Tam je uvítal správce hradu a pan Tas všechny návštěvníky pozval k prohlídce hradu a hodokvasu.

Již 14. května otevíráme sezónu na hradě Vízmburk a hned s veškerou parádou. Přijďte se podívat, podpořit nás a užít si odpoledne.

Už se točí

15.04.2022

Jaro a hezké počasí nás přesvědčilo, abychom zahájili sezónu o něco dříve. A tak, i když není zelené, od zeleného čtvrtka točíme pivo (a nabízíme všechno ostatní) a budeme už každý víkend. Tak na zdraví.

K dostání je od této chvíle náš nový letáček na kulturní léto 2022. Akce, které pořádáme a plánujeme. Další akce se mohou objevit v průběhu roku.

Hudební skupina z Petříkovic natáčela na hradě Vízmburk videoklip ke své nové skladbě. Sami o ní říkají, že je to něco zcela nového a jedinečného. Posuďte sami.

V týdnu od 18. do 22. července 2022 opět uspořádáme příměstský tábor na hradě. Cena je 1500 Kč. Bližší informace najdete na plakátku. Zde jsou fotky z loňského tábora. Přihlášku najdete zde. Více informací na telefonním čísle 777005790 nebo na e-mailu j.bekur@tiscali.cz.

Ve spolupráci s Místní akční skupinou Království - Jestřebí hory, o.p.s. pořádá Sdružení pro Vízmburk kurz modelaření budov (rozuměj hradů) pro děti a mládež. Kurz je vhodný pro všechny děti a dospívající, kteří se nebojí vzít do ruky nůž, barvy a lepidlo a vytvořit pro sebe zajímavý model podle vlastního vkusu. Děti dostanou veškerý materiál a...

Starší aktuality a informace najdete na původních webových stránkách