Aktuality z hradu i podhradí


Ve spolupráci Studentského parlamentu MAS Království - Jestřebí hory, o.p.s.pořádá Sdružení pro VízmburkKurz papírového lepení a wargamingu
Kurz je pro všechny kluky a holky, kteří se chtějí naučit tvořit a hrát historické bitvy. Děti se naučí pracovat s papírovými modely, se kterými si posléze zahrají historickou bitvu z českých dějin, konkrétně...

Na hradě se nám usadila strašidla a nechala návštěvníky, aby se na ně v noci přišli podívat.

11. června proběhl na hradě dětský den. Kolem celého areálu hradu na děti čekali různé soutěže a kdo splnil vše, přišel si i na drobnou odměnu. Děti se mohli nechat svézt na koni, vyzkoušet si dílničku nebo se podívat dalekohledem na slunce. Také shlédli loutkové představení a na závěr jim šermíři ukázali zajímavé zbraně.

Přes hrad přepochodovalo asi 500 účastníků pochodu Václavice - Havlovice a zastavili se zde na občerstvení a pro razítko. K tomu jim vyhrávala kapela Domamazec.

V sobotu 14. května došlo k zahájení turistické sezóny na hradě Vízmburk a hned s celou parádou. Slavnostní kostýmovaný průvod pana Tase z Vízmburka vyrazil v jednu hodinu odpoledne z Devíti křížů a dorazil na hrad. Tam je uvítal správce hradu a pan Tas všechny návštěvníky pozval k prohlídce hradu a hodokvasu.

Starší aktuality a informace najdete na původních webových stránkách