Aktuality z hradu i podhradí

aneb co se u nás děje

Na hradě jsme přivítali sedmou žáky školou povinné a společně jsme si ukázali, jaké to bylo žít ve středověku.

Hrad Vízmburk uspořádal trhy pro všechny, kteří mají co nabídnout. Počasí nám letos docela přálo a tak se na hradě ukázalo na dvacet trhovců a na ně se přišlo podívat několik set návštěvníků.

O víkendu se na hradě opět žilo. Slavnost hradu proběhla za krásného počasí. Pro děti byla připravená stezka v lese, atrakce a malá tombola. Ani na dospělé se nezapomnělo. Sponzorské dary z pivovaru Primátor jsme zase rozlosovali mezi dospělé.

Zatímco vyslanci Vízmburku vystupují na Kumburku, na hradě Vízmbruk se opět usadila Východočeská kumpanie. Zabydleli si samotný hrad a bavili návštěvníky svým uměním.

Kumburk 2023

09.09.2023

V sobotu jsme vyrazili jako zástupci hradu Vízmburk na spřátelený hrad Kumburk, kde jsme vystoupili se Soldateskou a užili si příjemný den.

Po mnoha a mnoha zmínkách o hradu Vízmburk v rádiu, televizi a novinách je tu další. Tentokrát se Jarda Balcar vidal do českého rozhlasu, kde mluvil o tom, co se na hradě dělo, děje a dít bude.

Na začátku července proběhli hradní kulišárny, během kterých si hrajeme na rytíře, strašidla a vůbec všelijak oživujeme hrad Vízmburk. I letos nás v tom podpořila skupina Východočeská Kumpanie se svým táborem, vařením a strašením.

Dětský den

10.06.2023

Další z podařených dní, zaměřených na děti. Pro všechny příchozí bylo na hradě připravenou deset soutěží, ve kterých mohli prověřit svou zdatnost i mysl.

Na hradě není nikdy hotovo a tak jsme opět pokročili a postavili další část areálu. Tentokrát se nám podařilo vztyčit zastřešení pro případ deště. K tomu ještě vznikala další ze soch od sochaře Libora Šimůnka, která ozdobí areál hradu hned, jak bude hotová.

Starší aktuality a informace najdete na původních webových stránkách