Aktuality z hradu i podhradí

aneb co se u nás děje

Chystáme přesun expozice hradu Vízmburk z Havlovické školy do Úpické staré radnice. Konečně jsme mohli zahájit práce na prostoru, kam expozice přijdou a také správce hradu zapracoval na modelech, které do expozice přijdou.

V sobotním odpoledni se na hradě setkali milovníci pohybu na tradičním tříkrálovém výšlapu, organizovaném ve spolupráci s Červenokosteleckými turisty.
Jako tradičně se zde pořádala i veřejná tříkrálová sbírka.

V sobotu, 2. prosince se již tradičně na hradě zabydleli čerti a Mikuláš s Anděli. A měli napilno, na hrad za nimi vyrazilo nejedno dítko, které si nechalo zkontrolovat své hříchy v Pekelné knize hříchů a že všichni slíbili, že budou celý rok hodní, mohli si i u Mikuláše něco vykoledovat.

Na hradě jsme přivítali žáky sedmé třídy a společně jsme si ukázali, jaké to bylo žít ve středověku.

Hrad Vízmburk uspořádal trhy pro všechny, kteří mají co nabídnout. Počasí nám letos docela přálo a tak se na hradě ukázalo na dvacet trhovců a na ně se přišlo podívat několik set návštěvníků.

O víkendu se na hradě opět žilo. Slavnost hradu proběhla za krásného počasí. Pro děti byla připravená stezka v lese, atrakce a malá tombola. Ani na dospělé se nezapomnělo. Sponzorské dary z pivovaru Primátor jsme zase rozlosovali mezi dospělé.

Zatímco vyslanci Vízmburku vystupují na Kumburku, na hradě Vízmbruk se opět usadila Východočeská kumpanie. Zabydleli si samotný hrad a bavili návštěvníky svým uměním.

Kumburk 2023

09.09.2023

V sobotu jsme vyrazili jako zástupci hradu Vízmburk na spřátelený hrad Kumburk, kde jsme vystoupili se Soldateskou a užili si příjemný den.

Po mnoha a mnoha zmínkách o hradu Vízmburk v rádiu, televizi a novinách je tu další. Tentokrát se Jarda Balcar vidal do českého rozhlasu, kde mluvil o tom, co se na hradě dělo, děje a dít bude.

Starší aktuality a informace najdete na původních webových stránkách